Beata Brewczyńska
Jestem psychologiem i certyfikowanym psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym (Certyfikat Psychoterapeuty poznawczo-behawioralnego PTTPB nr 1408). Całościowe szkolenie psychoterapeutyczne ukończyłam w szkole rekomendowanej przez Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczo-Behawioralnej. Ukończyłam także zaawansowane całościowe szkolenie w terapii DBT dialektyczno-behawioralnej oraz osobne Studium Leczenia Zaburzeń Odżywiania w Ogólnopolskim Centrum Zaburzeń Odżywiania, po którym uzyskałam tytuł specjalisty leczenia zaburzeń odżywiania.
Zdobywając doświadczenie zawodowe pracowałam z osobami chorującymi psychicznie, z młodzieżą oraz z osobami dorosłymi. Od 2017r. prowadzę szkolenia z zakresu pomocy psychologicznej dla studentów psychologii i kierunków pokrewnych.
Na co dzień pracuję z osobami dorosłymi w nurcie poznawczo-behawioralnym (CBT) z elementami terapii schematu. W relacji terapeutycznej dbam o bezwarunkową akceptację oraz o współpracę, której celem jest wspólne przezwyciężenie zgłaszanych trudności.
Więcej informacji pod adresem brewczynska.com
Agnieszka Lukas
Jestem psychologiem oraz certyfikowanym terapeutą poznawczo-behawioralnym (PTTPB nr 1303). Psychoterapię poznawczo-behawioralną prowadzę od 2013 r., specjalizuję się także w terapii schematu. Ukończyłam również całościowe roczne szkolenie DBT Comprehensive. W obszarze moich zainteresowań zawodowych znajduje się m.in. terapia zaburzeń depresyjnych i lękowych oraz zaburzeń osobowości, zwłaszcza narcystycznego zaburzenia osobowości. Chętnie pracuję z Terapeutami w trakcie czteroletniego szkolenia terapeutycznego. Swoje kompetencje podnoszę regularnie uczestnicząc w licznych szkoleniach oraz superwizji.
Więcej informacji pod adresem psychoterapia-agnieszkalukas.pl
Katarzyna Wasiak
Jestem psychologiem i psychoterapeutą w nurcie poznawczo-behawioralnym. Ukończyłam całościowe szkolenie z Indywidualnej Terapii Schematów akredytowane przez ISST (International Society of Schema Therapy) oraz szkolenie z Grupowej Terapii Schematów akredytowane przez ISST. Uczestniczę też w szkoleniu z Terapii Schematów dzieci i młodzieży. Jestem także absolwentką całościowego rocznego szkolenia w zakresie dialektycznej terapii behawioralnej DBT Comprehensive oraz szkolenia DBT w złożonym PTSD (DBT-PTSD) prowadzonego przez prof. Martina Bohusa.
Jestem mgr psychologii zdrowia i klinicznej, pedagogiki wspierającej z profilaktyką niedostosowania społecznego, pedagogiki w zakresie opieki i terapii pedagogicznej. Dodatkowo ukończyłam studia podyplomowe z zakresu oligofrenopedagogiki i terapii pedagogicznej.
W obszarze moich zainteresowań zawodowych znajduje się m.in. terapia zaburzeń depresyjnych i lękowych, zaburzeń osobowości (w tym borderline), praca z osobami z dysregulacją emocjonalną, terapia zaburzeń odżywiania. Pomagam osobom z dwubiegunową chorobą afektywną, z zaburzeniami lękowymi z napadami paniki, zaburzeniami lękowymi uogólnionymi, fobiami specyficznymi (agorafobia, fobia społeczna itp.), zaburzeniami potraumatycznymi (PTSD, cPTSD), zaburzeniami osobowości oraz osobom znajdującym się w sytuacjach kryzysowych. Biorę udział w licznych szkoleniach i konferencjach.
Paulina Suska-Gałązka
Jestem psychologiem i psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym. Studia magisterskie ukończyłam na Uniwersytecie Łódzkim, natomiast całościowe szkolenie psychoterapeutyczne odbyłam w Centrum Terapii Poznawczo – Behawioralnej w Warszawie. Ponadto ukończyłam studia podyplomowe z Psychologii Klinicznej na Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, jak i studia podyplomowe z Psychologii Transportu na Uniwersytecie Warszawskim, a także studia podyplomowe z Zarządzania Zasobami Ludzkimi na Uniwersytecie SWPS w Warszawie.
Doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując w poradni psychologicznej w ICZMP, w Zespole Leczenia Środowiskowego, Poradni Psychologicznej oraz na Oddziale Dziennym Rehabilitacji Psychiatrycznej. Prowadzę także szkolenia z różnorodnej tematyki m.in. umiejętności radzenia sobie ze stresem, lękiem, złością, brakiem motywacji czy trudności z prokrastynacją. Sama także staram się
regularnie poszerzać swoją wiedzę i kompetencje biorąc udział w szkoleniach i kursach.
Pracuję terapeutycznie z osobami dorosłymi. W swojej pracy korzystam głównie z technik nurtu poznawczo-behawioralnego. Odnoszę się również do metod terapii schematu.
W obszarze terapii indywidualnej pomagam osobom, które czują, że potrzebują wsparcia w związku z doświadczanymi trudnościami w zakresie obniżonego nastroju, zaburzeń depresyjnych, zaburzeń lękowych, odczuwają dyskomfort w radzeniu sobie z szeroko rozumianymi problemami osobistymi, emocjonalnymi, relacyjnymi, które wpływają na ich codzienność.
Bardzo ważne w pracy indywidualnej jest dla mnie stworzenie życzliwej, uważnej i pełnej wzajemnego szacunku relacji terapeutycznej. Z mojego doświadczenia wynika, że właśnie dzięki temu druga osoba może poczuć się podczas sesji terapeutycznych bezpiecznie, w pełni wysłuchaną i stwarza to atmosferę do budowania dalszego zaufania oraz komfortowej przestrzeni do wspólnej pracy nad radzeniem sobie ze zgłaszanymi trudnościami.
Swoją pracę poddaję superwizji.
Marta Lenartowicz-Wójtowicz
Jestem psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym w trakcie certyfikacji, w Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej w Warszawie. Obecnie pracuję na męskim oddziale psychiatrycznym w Zgierzu. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej. Mam około dwunastoletnie doświadczenie jako psycholog, które zdobywałam w różnych placówkach; od 2015 roku do dziś zajmuję się opiniowaniem psychologicznym jako biegły sądowy w sprawach rodzinnych.
W toku zdobywania doświadczenia, uczestniczyłam w licznych szkoleniach, zarówno z diagnozy psychologicznej, jak i terapii, w tym podyplomowe: Studium Terapii Rodzin (2016 – szkolenie z systemowego rozumienia rodziny i metod diagnozy terapii rodzin); Studium Psychologii Sądowej (2013 – podstawy opiniowania przez psychologa; psychopatologia, zjawisko krzywdzenia dzieci; pojęcia i podstawy prawne opiniowania w sprawach nieletnich, rodzinnych, opiekuńczych, cywilnych i karnych); Studium Pomocy Psychologicznej i Interwencji Kryzysowej (2013 – szkolenie z zakresu udzielania pomocy psychologicznej osobom w kryzysie, nauka metod pracy z grupą; rodziną oraz w pracy indywidualnej). Swoje umiejętności podnoszę również na konferencjach, superwizjach oraz w ramach zawodowych zainteresowań.
Joanna Kamińska
Jestem psychologiem, interwentem kryzysowym oraz psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym w trakcie szkolenia. Studia magisterskie ukończyłam na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS. Obecnie jestem w trakcie czteroletniego szkolenia z terapii poznawczo-behawioralnej, w rekomendowanej przez PTTPB Szkole Psychoterapii Crescentia.
Doświadczenie zdobywałam pracując na oddziale psychiatrycznym w Dolnośląskim Centrum Zdrowia Psychicznego we Wrocławiu. Prowadziłam konsultacje psychologiczne oraz psychoterapię w ośrodkach tj. CBT-MED oraz w Instytucie Terapii Poznawczo-Behawioralnej. Wspierałam również osoby w żałobie udzielając się jako wolontariusz na infolinii Fundacji Nagle Sami.
Swoją pracę poddaje regularnej superwizji. Pracuję w nurcie poznawczo-behawioralnym. Korzystam również z technik terapii akceptacji i zaangażowania (ACT) oraz terapii schematu. Stale uczestniczę w szkoleniach poszerzających kompetencje by jak najlepiej dopasować metody pracy do potrzeb klienta.
Wspieram osoby w szeroko rozumianym kryzysie m.in: w kryzysie emocjonalnym, kryzysie utraty. Pracuję z osobami doświadczającymi obniżonego nastroju, spadku motywacji, mających trudności w radzeniu sobie ze stresem, napięciem. Prowadzę diagnostykę oraz terapię zaburzeń nastroju, zaburzeń lękowych oraz zaburzeń osobowości.
Najważniejsze jest dla mnie stworzenie bezpiecznego miejsca dla klienta, uważność na jego potrzeby oraz stworzenie z nim autentycznej relacji opartej na zaufaniu. Chcę, aby każdy w gabinecie czuł się wysłuchany i zaopiekowany.
Monika Kokocka
Jestem psychologiem i psychoterapeutą w trakcie certyfikacji w 4-letniej szkole psychoterapii na Uniwersytecie SWPS, aktualnie na trzecim roku.
Doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując prawie 2 lata na dziennym oddziale leczenia zaburzeń nerwicowych w Rzeszowie, we współpracy z lekarzem psychiatrą i psychoterapeutami CBT. Zajmowałam się terapią grupową oraz terapią indywidualną.
Posiadam również studia podyplomowe z zakresu psychologii transportu, aktualnie nadal pracuję wykonując badania psychotechniczne z zakresu psychologii transportu i medycyny pracy.
W obszarze terapii indywidualnej koncentruję się głównie na pracy z osobami, które doświadczają trudności z powodu zaburzeń lękowych, dysregulacji emocjonalnej, odczuwając dyskomfort w codziennym funkcjonowaniu. W pracy dużą wagę przykładam do psychoedukacji.